Mesleki Eğitim Merkezi

ÇIRAKLIK OKULU

2013-2014 eğitim ve öğretim döneminde Temmuz ayında yaklaşık 50 öğrenciyle başladık. Manisa Yunus Emre Mesleki Eğitim Merkezi Sarıgözoğlu Şubesi olarak çalışmalarımız başladı. Şu anda 3 fabrikamızda 150’den fazla öğrencinin geleceğine dokunuyoruz. Güncel olarak 4 öğretmenimizden dersler alınmaktadır.

Haftada bir gün teorik derslerini alırlar. Matematik, edebiyat, tarih gibi genel eğitim derslerine dair kapsam ile birlikte teknik resim, bilgisayar destekli çizim gibi tüm teknik dersleri almaktalar. Diğer mesai günlerinde işbaşı öğrenimini ustalarıyla birlikte gerçekleştirmektedirler. İşbaşında öğrenme bizler için esastır. Kurucumuz İsmail Sarıgözoğlu’nun sıklıkla söylediği gibi « Her İşin Bir Okuması, Bir De Dokuması Vardır ».

Makine teknoloji alanı, endüstriyel kalıp üretiminde uzmanlaşmalarını sağlıyoruz. Diğer fabrikalarımızda sac işleri, kaynak teknolojisi, bakım alanlarında öğrencilerimiz mevcut.

Bursa’da Nilüfer Atatürk Anadolu Teknik ve Meslek Listesi ile işbirliğimiz mevcut. 2022-2023 eğitim öğretim yılında Aksaray fabrikamızda çalışmalarımıza başlamanın heyecanını yaşıyoruz.

Eğitim döneminde 4 senenin sonunda meslek lisesi diploması alıp iş hayatına adım atıyorlar.

«Sarıgözoğlu A.Ş. olarak amacımız Türk sanayisinin potansiyel ara eleman ihtiyacına bir çare bulabilmektir. Levent Sarıgözoğlu»