Biz Kimiz?

1957 yılında İsmail SARIGÖZOĞLU tarafından İzmir’de kurulan, 1976 yılında Manisa’da, 1999’da Aksaray’da ve son olarak 2009 yılında Bursa’da yapmış olduğu yatırımlarıyla sürekli büyüyen ve gelişen SARIGÖZOĞLU, şu anda 3 farklı şehirde 5 fabrika ve 1015 çalışanı ile üç kuşaktır faaliyet göstermektedir. Gelecek nesillerde sürdürülebilir olmak için kurumsallaşma yolculuğunu başlatmıştır. Bu kapsama SAP sistemine yönelik çalışmalar hızla devam etmektedir.

Kalıp tasarım&üretim, presli imalat ve montaj yeteneği ile otomotiv sektörü öncelikli olmak üzere malzemeye şekil verme misyonu ile farklı sektörlere hizmet vermektedir.

Otomotiv sektöründe, Ford, Tofaş, Mercedes, Renault, Bosch, BMW, Volkswagen, Audi, Bentley, Jaguar, Porsche gibi sektörün önde gelen OEM’ lerine, beyaz eşya sektöründe de Türkiye, Fransa, Almanya ve İngiltere’de bulunan Bosch firmalarına kombi üretiminde kullanılan iç ve dış sac aksamları için yıllardır kalıp ve seri üretim konularında hizmet vermektedir.

SARIGÖZOĞLU değerleri arasında yer alan “mutlu müşteri yaratma arzusu” ile müşteri isteklerini ön planda tutmayı şirket kültürünün bir parçası olarak kabul edip her kalıbın üretimi fizibilite çalışmaları ve simülasyonlar doğrultusunda tasarım ile başlar, üretim aşamasını planlayarak model de dahil olmak üzere pres altı çalışmaları ile sonuçlandırılır.

Türk Sanayinin potansiyel ara eleman ihtiyacına çare bulmak amacıyla Manisa ve Bursa Fabrikalarımız bünyesinde Mesleki Eğitim Merkezleri kurmuştur. Aksaray Fabrikamız için ise çalışmalar devam etmektedir.

Kurulduğu günden bugüne kadar birçok başarıya imza atan SARIGÖZOĞLU, Yönetim Sistemi (ISO 9001 – ISO TS 16949, ISO 14001) ve Q1 belgelerine sahiptir.