Yönetim Kurulumuzun Mesajı

65. yılımızı yaşıyoruz. Başlangıçta İzmir ve Manisa’da bölgesel müşterilere tedarik hizmetinde bulunurken, 2000’li yılların başından itibaren ulusal ve global olma yolunda önemli adımlar attık. Bunun sonucu olarak bugün Ford, Tofaş, Renault, Mercedes, BMW, Porsche, Bentley, Jaguar, Audi, Volkswagen gibi dünya devlerine hizmet verir hale geldik. Bu markaların portföyündeki bütün araçların kabin, kaput, bagaj, tavan, kapı, şasi çamurluk gibi tüm sac aksamlarının kalıplarını yapıyor ve sac parçalarını üretiyoruz. Otomotiv sektörü yeni nesil teknolojilerin kullanıldığı, çevreci, elektrikli araçların üretildiği bir döneme girdi. Yine özellikle ağır ticari vasıtalarda hidrojen yakıtı kullanılması konusunda sektör büyük mesafe katetti. Biz de Sarıgözoğlu olarak hem elektrikli araçlarda, hem de hidrojen yakıtlı ağır ticari araçların üretiminde stratejik bir ortak konumundayız. 

Şu an ikisi Manisa, diğerleri Bursa ve Aksaray’da olmak üzere 3 ilde 4 fabrika ile hizmet veriyoruz. Gölcük’te Ford Otosan’a çok yakın bir mesafede yeni bir fabrika yatırımına başladık. Burada Ford’un yeni model araçlarının ve elektrikli araçların girdilerini üreteceğiz. Hedefimiz 2022 sonuna kadar inşaatı bitirip, 2023’ün ilk çeyreğinde deneme üretimine başlamak. Şu an yeni nesil araçlar için, yeni teknolojiye uygun, yeni hammaddeyle üretilecek parçaların üretimi prototip olarak diğer tesislerde yapılıyor. Bunların seri üretimi de Gölcük fabrikasında gerçekleşecek. Manisa kalıp fabrikamızdan Avrupa’nın önde gelen otomotiv markalarına uzun yıllardır hizmet veriyoruz. Burada 5746 sayılı yasa kapsamında kurulmuş bir Tasarım Merkezi’miz var. Bunu kısa zaman içinde Ar-Ge Merkezi’ne dönüştürmek üzere çalışmalarımıza devam ediyoruz. Artık ailemizin 3. kuşak temsilcileri de aktif olarak firmada görev almaya, etkinliklerini artırmaya başladılar. Genç kuşağımız dünya görüşleri ve eğitimleri çerçevesinde yenilikler ortaya koymaktalar. Dünyayı izlemekteler ve gelecek döneme damga vuracaklar. Yeniden yapılanma, dijitalleşme, inovasyon gibi konularda aktif sorumluluk üstlenmiş durumdalar. 

Aile sıcaklığında kurumsallaşma mottomuz çerçevesinde çalışanlarıyla, müşterileriyle, sivil toplum kuruluşları ve eğitim, araştırma ve yüksek öğrenim kurumlarıyla içiçe yaşamaktayız. Bu bir ekosistem. Hedefimiz Sarıgözoğlu’nu ve içinde bulunduğu ekosistemi gelecek yıllara hazırlamak, hatta geleceğin şekillenmesinde önemli bir oyuncu olma rolünü pekiştirmektir. Bu konunda kendimize olan inancımız ile Sarıgözoğlu sektöründe öncü ve lider kurumlar arasındaki etkin konumunu sürdürmeye devam edecektir.